DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

„Internet to jak narkotyk.
Kiedy zaczynasz, nie możesz przestać.”
Unknown

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest pod hasłem „Działajmy razem!”. W Polsce to już 16. edycja akcji, która powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i obecnie obchodzona jest nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach.

Głównym celem DBI jest promowanie bezpiecznego korzystania z sieci i rozwiązań cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukowanie rodziców i nauczycieli w temacie cyberbezpieczeństwa. Tegoroczne hasło DBI ma przypominać, że zapewnienie bezpiecznego korzystania przez dzieci i młodzież z Internetu to jest wspólna troska zarówno opiekunów i nauczycieli, ale także dostawców treści i usług internetowych.

W ramach tegorocznych obchodów DBI w klasach I -III w dniu 27 lutego 2024 r. odbyły się zajęcia warsztatowe, pogadanki, gry i zabawy.  Zostały poruszone tematy kultury, poszanowania prawa, uzależnień oraz bezpieczeństwa w Internecie. Nie zabrakło również konkursu wiedzy dla naszych uczniów, którego wyniki wkrótce!

A. Zielińska