Konkurs Recytatorski Twórczości Tadeusza Różewicza z okazji 100. rocznicy urodzin poety- etap szkolny.

„Dzieciństwo jest jak zatarte

oblicze na złotej monecie, która

dźwięczy czysto.”

T. Różewicz

Kolejna już edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego odbyła się w naszej szkole 2 grudnia 2021r. Tym razem uczniowie klas IV-VIII musieli zmierzyć się z niełatwą twórczością Tadeusza Różewicza. Jury ,które nie miało łatwego zadania, gdyż wiele interpretacji było naprawdę na wysokim poziomie oceniało uczestników  biorąc  pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, walory artystyczne prezentowanego tekstu ,interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas IV-VI                I miejsce-Alicja Sadowczyk

II miejsce-Lena Kaźmierczak

III miejsce- Maria Dyderska

Kategoria klas VII-VIII            I miejsce-Kornelia Kukowiecka

II miejsce-Emilia Urbańska

III miejsce- Oliwia Borowicz

Wszyscy uczestnicy, którzy zaprezentowali swój kunszt recytatorski ,a także umiejętności ,nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie odebrali z rąk Pani Dyrektor Barbary Kapturek dyplomy.  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie konkursu!

A.Banachowska

E.Kapturek