PLASTYCZNE INTERPRETACJE HYMNU OWOCAMI SUKCESÓW NA SKALĘ POWIATU!

Dnia 31 marca 2022 r. przedstawiciele naszej Szkoły wraz z Panią Dyrektor Barbarą Kapturek brali udział w uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród w  powiatowym konkursie na plastyczną interpretację jednej ze zwrotek hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej „Mazurka Dąbrowskiego”, które odbyło się w Zespole Szkół Rolniczych w Grzybnie. Przedsięwzięcie to realizowane było pod patronatem Starosty Śremskiego Zenona Jahnsa i Wójta Gminy Brodnica Marka Pakowskiego.
Zdaniem gospodarza uroczystości - pani dyrektor Beaty Maciejewskiej - konkurs przerósł oczekiwania organizatorów! Spośród dużej ilości prac plastycznych trudno było wybrać te najlepsze, co świadczyło o wysokim poziomie konkursu, zaangażowaniu uczniów i ich niesłychanej kreatywności! W związku z tym Pani Dyrektor ZSR w Grzybnie skierowała słowa uznania oraz serdeczne podziękowania przybyłym gościom: dyrektorom szkół, opiekunom, rodzicom a w szczególności uczniom. Nagrody laureatom wręczyli pan Janusz Taciak – Członek Zarządu Powiatu Śremskiego oraz Wójt Gminy Brodnica pan Marek Pakowski.

W kategorii klas I – IV Szkół Podstawowych – II MIEJSCE zajęła Maja Kosmala – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach, a w kategorii klas V – VIII Szkół Podstawowych – I MIEJSCE zajął Hubert Majchrowicz – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach.

Udział naszych uczniów w tym projekcie okazał się niezaprzeczalnym świadectwem kształtowania patriotycznych postaw i wyrazem szacunku dla ojczystych symboli narodowych.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Tomasz Cichy