X Gminny Konkurs Recytatorski

„Poezja jest światem przeżyć

i refleksji. Jest po trochu jak mówienie

ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów.”

Ks. Jan Twardowski

21 kwietnia 2022 roku, już po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, ku naszej radości mogliśmy znów gościć uczniów z Konarzyc, Chrząstowa, Książa Wielkopolskiego ,Chwałkowa Kościelnego. Tym razem w wiosennej aurze swoje talenty recytatorskie zaprezentowali w pierwszej kolejności najmłodsi uczestnicy( kl. I-III) przedstawiając dowolny, wybrany utwór poetycki, następnie uczniowie klas IV-VI i VII- VIII , którzy zmierzyli się z niełatwą twórczością Tadeusza Różewicza.

Pięknie brzmiały słowa deklamowane przez wszystkich młodych artystów. Zaangażowanie, kunszt oraz pasję doceniło Jury, które postanowiło przyznać następujące wyróżnienia:

W kategorii klas I-III

I miejsce- Dorota Zyffert ( SP. Chwałkowo Kośc.)

II miejsce-Antoni Kaźmierczak ( SP. Mchy)

III  miejsce- Zofia Suchecka ( SP. Mchy)

W kategorii klas IV-VI

I miejsce- Aleksandra Zakrzewska ( SP. Chwałkowo Kośc.)

II miejsce- Alicja Sadowczyk (SP. Mchy)

III miejsce- Nikola Olejniczak( SP. Konarzyce)

W kategorii klas VII-VIII

I miejsce-Alicja Jankowska (SP. Konarzyce)

II miejsce- Maria Wajnert( SP. Książ Wlkp.)

III miejsce (ex aequo) Olga Makalska( SP. Książ Wlkp.) Weronika Grytka( SP. Konarzyce)

Pani Dyrektor Barbara Kapturek gratulując wszystkim uczestnikom talentu artystycznego, scenicznej odwagi i wrażliwości na słowo  wręczyła dyplomy uczestnictwa, a wyróżnionym, dodatkowo, nagrody książkowe.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję za rok!

Aleksandra Banachowska

Agnieszka Suchecka