Dzień Kropki

15 września w oddziale przedszkolnym 5,6-latków obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Dzieci do przedszkola przyszły ubrane w „kropki”. Na zajęciach poznały genezę tego święta. Dzieci uważnie obejrzały film edukacyjny, jak to  zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki  o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nich ma jakieś ukryte zdolności, talenty, oraz dostrzegły, że kropki  towarzyszą im w codziennym życiu.

Dzieci wykonywały tylko zadania z kropkami- było kodowanie kropek według rytmów, wykonie pracy plastycznej „Sowa”, wspólne kolorowanie plakatu o kropkach oraz pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

Przedszkolaki bawiły się kolorowo i „kropkowo”.

Dominika Kołodziejek