UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023 / 2024!

Dzień 4 września 2023 roku szczególnie zapisał się (i z całą pewnością jeszcze zapisze) w kartach historii naszej szkoły. Był on przysłowiowym „pierwszym dzwonkiem”, który definitywnie zakończył wakacje, był „pierwszym dzwonkiem”, który oficjalnie zainicjował nowy rok szkolny 2023 / 2024. Ten dzień rozpoczął rok szkolny, który będzie szczególny również dla Nas – Polaków, a przede wszystkim dla społeczności naszej szkoły! Pod jakim względem? Ano pod takim, że ROK 2024 został ogłoszony przez SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ROKIEM ARCYBISKUPA ANTONIEGO BARANIAKA W 120 ROCZNICĘ JEGO URODZIN – URODZIN CZCIGODNEGO SYNA NASZEJ ZIEMI, URODZIN NASZEGO UKOCHANEGO PATRONA!

W tym dniu po raz kolejny odwiedzili nas szczególni goście – członkowie MOTOCYKLOWEGO STOWARZYSZENIA POMOCY POLAKOM ZA GRANICĄ WSCHÓD – ZACHÓD im. Rotmistrza Witolda Pileckiego z Panem prezesem Rafałem Lusiną na czele, którzy razem z nami w towarzystwie pocztów sztandarowych wzięli czynny udział w uroczystej mszy świętej w mchowskim kościele z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.

W tym dniu podczas mszy świętej ksiądz proboszcz Artur Kosior wspólnie z Panią Dyrektor Barbarą Kapturek dokonali uroczystego poświęcenia szkolnych plecaków naszych pierwszoklasistów.

W tym dniu po mszy świętej wspólnie z naszymi gośćmi udaliśmy się w okolice pomnika Patrona Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, przy którym złożone zostały kwiaty, zapalone znicze i zaśpiewany został hymn państwowy.

Tego dnia w naszej szkole odbyła się również krótka uroczystość artystyczna, w której udział wzięli uczniowie klasy VI pod opieką Pań: Marty Szumnej, Agnieszki Szaroszyk i Pana Tomasza Cichego. Część artystyczną wysłuchali i nagrodzili gromkimi brawami zaproszeni goście – MOTOCYLKIŚCI, Pani Dyrektor Barbara Kapturek, Pan Burmistrz Teofil Marciniak, Ksiądz Proboszcz Artur Kosior, Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Przybylski, Pani Przewodnicząca Rady Rodziców – Kinga Ratajczak – Kwaśnik, autorka filmów o Patronie – Pani Jolanta Hajdasz, pozostałe Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły – wreszcie chyba ci najważniejsi – Uczniowie – od najmłodszych do najstarszych!

Po części artystycznej przyszedł czas wystąpień publicznych – Pani Dyrektor Barbary Kapturek, Pana Burmistrza Teofila Marciniaka i Pana Rafała Lusiny, którzy w sposób ciepły i serdeczny zwracając się do zgromadzonych ostatecznie przyczynili się do inauguracji NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2023 / 2024!

Autor: Tomasz Cichy