SPRZĄTANIE ŚWIATA PRZEZ MAŁOLATA!

Sprzątanie świata to akcja, która dotarła do nas z Australii, a zapoczątkował ją żeglarz Ian Kiernan. Odbywa się ona na całym świecie w trzeci weekend września.

Śladami sławnego żeglarza „poszli” również uczniowie naszej szkoły z klas I-IV, którzy w dniu 15 IX 2023 roku, na trzeciej godzinie lekcyjnej wraz z opiekunami przyłączyli się do tej pięknej i szlachetnej akcji, sprzątając obejścia wokół szkoły oraz sali gimnastycznej.
Uczniowie pod opieką nauczycieli ochoczo przystąpili do określonych czynności, ubrali rękawiczki ochronne, zabrali worki i zbierali śmieci zwracając uwagę na ich segregację! Nie przynieśli zatem wstydu Janowi Kiernanowi i wzorowo wykonali powierzone zadanie!

Zebranych śmieci nie było za dużo! To dobrze świadczy zarówno o naszych podopiecznych jak i dorosłych, którzy są świadomi tego, że należy dbać o dobrą kondycję NASZEJ MATKI – ZIEMI!

KAŻDY POSPRZĄTA SWÓJ KAWAŁEK – RAZEM POSPRZĄTAMY CAŁĄ POLSKĘ!

Elżbieta Falecka
Agnieszka Zielińska