Szkoła Podstawowa im. Ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 749041
  • Do końca roku: 225 dni
  • Do wakacji: 32 dni

Kartka z kalendarza

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI – ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI, ODWAGI i ZABAWY – DZIAŁO w MCHACH SIĘ… DLA ZABAWY!

Międzynarodowy Dzień Kropki staje się coraz bardziej popularnym świętem kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. W tym dniu uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać własne talenty, poznawać i rozwijać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię, kreatywność i wspólnie się bawić!

            W placówkach oświatowych powstają wymyślne, jedyne w swoim rodzaju KROPKOWE DZIEŁA SZTUKI! International Dot Day to również czas rozmów z dziećmi na temat ich talentów.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI – SKĄD POMYSŁ?

- ROK 2003 - amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydaje książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”!
- Bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki odtąd wierzy w swoje możliwości!

- Książka zostaje przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków – nawet  alfabetem Braille’a!
- Szybko zyskuje popularność wśród najmłodszych czytelników i inspiruje ich do odkrywania swoich talentów!
- Opowiadanie z książki “The Dot” zaczyna być inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki!”


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI – A NASZE POMYSŁY?

           

     W tym dniu w naszej szkole pod opieką Pań: Elżbiety Faleckiej, Agnieszki Sucheckiej, Agnieszki Szaroszyk i Pana Mariusza Wachowiaka uczniowie klas I – III obejrzeli film pt.: „The Dot” – czyli poznali historię Vasthi! Wykazali się też własną kreatywnością i pomysłowością – wycinali KROPKI z TEKTURY, a następnie przyklejali je na długi arkusz papieru, tworząc własne KOMPOZYCJE z KROPEK – a to wszystko dla… ZABAWY!
      Wychowankowie w tym dniu w obecności nauczycieli miło spędzili czas, zgodnie współpracowali w grupie, doskonalili swoje umiejętności manualne, a przede wszystkim – realizując wspólnie określone cele (w towarzystwie kreatywnej twórczości) - ukazywali swoje talenty – a to wszystko dla…ZABAWY!

tekst: T. Cichy