ETAP SZKOLNY XII GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO.

W dniu 17 listopada 2023r. w naszej szkole na 1 i 2 godzinie lekcyjnej w sali 111 odbył się szkolny etap XII Gminnego Konkursu Recytatorskiego poświęcony Wisławie Szymborskiej.

Otwarcia konkursu w obecności uczniów i członków komisji dokonała Pani Dyrektor Barbara Kapturek, która krótko przybliżyła uczestnikom postać poetki i gorąco zachęciła wszystkich do recytacji wierszy naszej noblistki.

Uczniowie rywalizowali o „przepustkę” do etapu gminnego konkursu w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, IV – V, VI – VII. Po wysłuchaniu deklamacji recytatorów przyszedł czas na podsumowania i wyłonienie zwycięzców – laureatów etapu szkolnego, którzy będą nas reprezentować w XII Gminnym Konkursie Recytatorskim w Mchach w dniu 8 grudnia 2023roku!

Nie było wcale łatwo wybrać tych najlepszych, komisja konkursowa miała przysłowiowy „twardy orzech do zgryzienia”, ale podołała wyzwaniu!

Oto lista laureatów XII Gminnego Konkursu Recytatorskiego (etap szkolny):

KATEGORIA klasy I – III:

I miejsce – Michalina Kaźmierczak – kl. III

II miejsce – Zofia Falbierska – kl. II

III miejsce – Olga Polityło – kl. III

KATEGORIA klasy IV – V:

I miejsce – Amelia Nowacka – kl. V

II miejsce – Vanessa Dąbrowska – kl. IV

III miejsce – Maria Zegar – kl. IV

KATEGORIA klasy VI – VII:

I miejsce – Lena Kaźmierczak – kl. VI

II miejsce – Jagoda Zyffert  – kl. VII

III miejsce – Alicja Sadowczyk – kl. VII

Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!

E. Kapturek
A. Suchecka