OGÓLNOPOLSKI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY CO_DZIENNIK. ZACZYTAJ SIĘ... Z KSIĘGARNIĄ TULISZKÓW!

„Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka,
której niczym wypełnić nie można (…).
Człowiek więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca…”
K. Makuszyński

Nasza placówka wzięła udział w ogólnopolskim międzyszkolnym konkursie czytelniczym co-dziennik – zaczytaj się… z księgarnią Tuliszków. Każdego dnia w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania z najmłodszymi czytelnikami naszej szkoły, gdzie przez kolejnych 5 dni czytaliśmy fragmenty wybranych książek z oferty Księgarni Tuliszków. Na zakończenie zajęć był czas na rozmowy oraz wspólne wykonywanie zakładek do książek. W bibliotece również odbył się kiermasz, gdzie można było zakupić książki oferowane przez księgarnię Tuliszków.

Umiejętność czytania to prawdziwy skarb na całe życie. Nie zapominajmy, że sukces odniesiony na samym początku kariery szkolnej zapadnie małemu człowiekowi głęboko w pamięci i zbuduje solidny fundament wiary w siebie i we własne możliwości.

A. Zielińska