KOLEJNY SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM!

W listopadzie bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w KONKURSIE PLASTYCZNYM zorganizowanym przez Fundację WIĘKSZE MNIEJSZE w ramach projektu ZIELONE WIELKOPOLSKIE  w porozumieniu z wielkopolskimi gminami. Główną nagrodą (na terenie zwycięskiej gminy) była organizacja edukacyjnego eko-miasteczka!  Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-III i IV-VI.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej techniką dowolną na papierze (maksymalnie formatu A3) bez elementów 3D, dotyczącej tematyki gospodarki o obiegu zamkniętym, gospodarki odpadami, recyklingu i selektywnej zbiórki odpadów.

Eko-miasteczko w naszej gminie niestety nie powstało, ale nasza szkoła może za to poszczycić się kolejnym indywidualnym sukcesem o zasięgu wojewódzkim! Utalentowana uczennica klasy I ZUZANNA KOSMALA została nagrodzona wyróżnieniem w tymże konkursie! Po szkolnych jasełkach, w dniu 22 grudnia 2023 roku dyplom i okazałą nagrodę książkową Zuzannie w obecności Pani Dyrektor Barbary Kapturek i społeczności szkolnej uroczyście wręczył Pan Burmistrz Książa Wielkopolskiego Teofil Marciniak życząc pierwszoklasistce i pozostałym uczniom dalszych sukcesów plastycznych!

Tomasz Cichy