„PETRONELKA” 2024

W środę, 13 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp. odbył się VI Gminny Konkurs Gwary Poznańskiej „Petronelka”. Naszą szkołę reprezentował 7 – osobowy zespół uczniów w składzie: Julia Binkowska, Lena Szajber, Jagoda Zyffert, Katarzyna Wojciechowska, Alicja Sadowczyk,  Karol Polityło, Bartosz Langner.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży gwary poznańskiej, tradycji i dziedzictwa kulturalnego naszego regionu. Każdy z uczestników konkursu przedstawił własny autorski utwór (poezja lub proza), w którym prezentował znajomość gwary poznańskiej. Uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością i doskonałą znajomością gwary naszego regionu. W konkursie nagrodzeni zostali:

- kategoria kl. IV – V

1. Julia Binkowska kl. IV – I miejsce
  2. Lena Szajber kl. V – II miejsce

- kategoria kl. VI -VIII

1. Alicja Sadowczyk kl. VII – II miejsce
  2. Jagoda Zyffert kl. VII – III miejsce

Gratulacje!!!

Laureatom i wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Kapturek