Nadanie szkole imienia

Nadanie szkole imienia Księdza Arcybiskupa

Antoniego  Baraniaka

Decyzja o nadaniu imienia zapadła, a tym samym przygotowania do uroczystości rozpoczęły się praktycznie jeszcze na początku 2004 roku. W styczniu Rada Miejska podjęła bowiem uchwałę o nadaniu szkołom w Mchach imienia wielkiego syna ziemi ksiąskiej. Dziesięciomiesięczne przygotowania zaowocowały uroczystością godną patrona szkół, która przepełniona duchem patriotycznym, zgromadziła w Mchach liczne grono zaproszonych gości i rzesze mieszkańców. Na uroczystość oprócz władz samorządowych gminy Książ i powiatu śremskiego zaproszono  arcybiskupa dr. Stanisława Gądeckiego. Paweł Walkowiak, przewodniczący Rady Miejskiej w Książu odczytał uchwałę o nadaniu imienia szkołom. Ówczesny burmistrz Książa-Leszek Dudziak przekazał z kolei dyrektorom obu szkół pamiątkowe tablice. Przed szkołę podjechała ekipa śremskich rowerzystów wsparła obsługą techniczną i medyczną, która eskortowała listonoszy wiozących rowerami karty pocztowe i listy. Przybyli na miejsce, aby uczcić niecodzienne wydarzenie. Swoje chwile miały oczywiście również dzieci. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, streszczający życie kapłana. Później przedstawiciele klas gimnazjum i podstawówki złożyli ślubowanie, powtarzane za nimi przez całą społeczność szkolną.  Na budynku szkoły arcybiskup  Gądecki odsłonił pamiątkową tablicę, a przed gmachem Leszek Dudziak i Jerzy Ratajczak wkopali dąb, pod którym znalazła się metalowa tuleja z pismem "dzień nadania szkole imienia."